adres: ul. Wiślna 12, 31-007 Kraków
tel: (0-12) 422 25 18, 422 23 11
fax: (0-12) 421-67-31
e-mail: redakcja@tygodnik.com.pl
REDAKCJA ARCHIWUM PROMOCJA REKLAMA PRENUMERATA
 
Główna strona  ARCHIWUM TEMATÓW MIESIĄCAARCHIWUM FELIETONÓW

DODATKI TEMATYCZNE

UNIA DLA CIEBIE

KSIĄŻKI W TYGODNIKU

FILM W TYGODNIKU

JAZZ W TYGODNIKU

APOKRYF

KONTRAPUNKT


Projekt, wykonanie, obsługa:
Verbanet
Promocja

Dział Promocji „Tygodnika Powszechnego”
tel. 12/ 425 44 20, 0 602 599 018
horodyski@tygodnik.com.pl

Od ponad półwiecza „Tygodnik Powszechny” jest oknem na świat dla ludzi stawiających trudne pytania i poszukujących wyważonych sądów. Przez lata, za sprawą wybitnych autorów publikujących na naszych łamach, kształtowaliśmy opinię kilku pokoleń polskich intelektualistów.

Przed rokiem Czesław Miłosz podczas spotkania w Archiwum Jerzego Turowicza wzywał by skutecznie przeciwdziałać coraz wyraźniejszemu podziałowi na dobra duchowe dostępne dla elity i wulgarność kultury masowej na użytek zwykłych śmiertelników. I dodawał: „Na pewno taki też znak sprzeciwu leżał w intencjach naszego przyjaciela Jerzego Turowicza”. „Tygodnik Powszechny” był od zawsze i nadal pragnie być tak rozumianym znakiem sprzeciwu - ale znakiem jak najlepiej zewsząd widocznym. Można w nim też widzieć arkę - arkę między dawnymi a nowymi laty. Niech zresztą będzie i arka Noego, ale taka, do której garnie się jak najwięcej stworzeń.

Jak pokazują nasze doświadczenia tak też się zresztą dzieje. Według badań prasoznawczych, co tydzień po nasze pismo sięga 150 tys. czytelników. „Tygodnik Powszechny” mimo upływu lat na rynku medialnym zajmuje silną pozycję jako pismo opiniotwórcze. Jesteśmy obecni w stacjach telewizyjnych, lektura wybranych tekstów z „Tygodnika” w radiowych przeglądach prasy jest na porządku dziennym, a zapowiedź każdego naszego numeru pojawia się na ogólnopolskich stronach „Gazety Wyborczej”.

Niewątpliwie „Tygodnik” oddziaływuje na opinię publiczną z racji swojej historii oraz autorów stale z nim współpracujących m.in. Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Stanisława Lema czy osób, które na stałe w pamięci zaistniały jako autorzy „TP” m.in. Jerzy Turowicz, ks. Józef Tischner czy Stefan Kisielewski. Staramy się jednak by historia z której jesteśmy dumni i która stanowi o naszej dzisiejszej sile nie stała się naszym brzemieniem. Dlatego też „Tygodnik Powszechny” nie zmieniając swojej formuły i stawiając dalej na elitarność i wysoki poziom publicystyki wzmacnia swoją promocję, poszerza ofertę tematyczną poprzez szeroką gamę dodatków, rozwija projekty internetowe, radiowe i telewizyjne. Coraz częściej organizujemy spotkania, które pozwalają nam na osobisty kontakt z naszymi czytelnikami. Naszymi najnowszymi inicjatywami są m.in. debaty z cyklu „Cztery Strony Nieba”, oraz dodatki poświecone Unii Europejskiej z cyklu „Unia dla Ciebie”. Podobnie jak inne media chętnie uczestniczymy w promocji wydarzeń kulturalnych w charakterze patrona medialnego, oraz rozwijamy własny Klub.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z nami zapraszam do kontaktu pod adresem:

Miłosz Horodyski
Dział Promocji „Tygodnika Powszechnego”
horodyski@tygodnik.com.pl
tel. 12/ 425 44 20, 0 602 599 018


 

  

Mapa serwisu


WYDARZENIA

Dni Tischnerowskie

Cztery strony niebaEsej roku 2002
według
„Res Publiki Nowej”

Jacek Sempoliński ZwątpienieHistoria pisma

Ludzie Tygodnika


Jerzy Turowicz
Jerzy Turowicz
1912-1999Archiwum
Jerzego Turowicza


Wydawca

Fundacja TPMedal sw.Jerzego


Medal Św. JerzegoArchiwum | Redakcja | Prenumerata | Reklama | Ludzie Tygodnika | Archiwum felietonów | Historia pisma
Archiwum Jerzego Turowicza | Unia dla Ciebie | Książki w Tygodniku | Film w Tygodniku |
Jazz w Tygodniku | Apokryf | Kontrapunkt

© 2000 Tygodnik Powszechny